Bilgi ve iletişim teknolojilerinde dış kaynak kullanım hizmetleri alınması günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Bu hizmeti alan kuruluşlar dış kaynak kullanımıyla sağladıkları verimliliği ve maliyet avantajlarını çoktan görmeye başladı. Dış kaynak kullanım hizmetleri ile maliyetlerinizi kontrol edebiliyor, kendi iş ve uzmanlık alanlarınıza rahatça yönelebilirsiniz. Böylece iş yükünüz hafiflemekte ve çekirdek faaliyet alanlarına odaklanmanız mümkün oluyor. Esas işi teknoloji olmayan şirketinizin dış kaynak kullanımı ile yatırımlarını yönlendirmesi, operasyon açısından da daha kolay oluyor ve belirli risklerin de en alt düzeyde tutulmasını sağlıyor.

Sata Bilişim dış kaynak kullanım hizmetleri ile elde edebileceğiniz kazançlardan bazıları:

  • Maliyet: Şirket yapısında oluşturulacak bir bilgi işlem kadrosunun maliyetinden daha ucuza aynı değeri elde edilirsiniz.
  • Bütçe: Şirket bilişim giderlerini daha gerçekçi planlayabilirsiniz.
  • Yönetim: Projeleri ve gerekli operasyonları çok daha basit bir şekilde tek kalem olarak takip edilebilirsiniz. İnsan kaynakları ve muhasebe bölümlerinin iş yükü de hafiflemektedir.
  • Kalite: Yapılacak sözleşme kapsamı ile hizmet kalitesinin güvencesi sağlanmış olacak ve hazırlayacağımız raporlarla da yapılan işlerin takibini daha kolay yapabileceksiniz.
  • Çözüm: Teknolojideki ve iş ortamındaki değişikliklere, kazanılmış benzer tecrübelerimiz sayesinde hızlı çözüm sunma avantajımız’dan yararlanabileceksiniz.
  • Danışmanlık: Hizmet anlayışımızın getirdiği görüşle bir iş ortağınız ve şirket dışı farklı bakış açısı sağlayan bir danışmana sahip oluyorsunuz.