Artan veri boyutları ve yeni kuşak bilişim altyapı yaklaşımları; paylaşılan, ölçeklenebilir veri depolama ve yedekleme çözümlerini güvenilir bilişim altyapılarının önemli bir bileşeni haline getirmekte. Firmalar için demirbaşlar kadar önemli olan dijital verilerin sağlıklı ve güvenli şekilde saklanması ve yedeklenmesi hayati önem arz ediyor. İşletmenizin kurumsal ve ticari verilerinin bu kadar önemli olması, bu tür verilerin periyodik olarak yedeklenmesine ve daha güvenli alanlara depolanması ihtiyacını beraberinde getiriyor. Her geçen gün artan internet kullanımı ve firma lokasyonlarının büyümesi daha çok veri depolama alanlarına ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor.

Bilişim mimarilerinin esnekleşmesi ve farklılaşması, depolama çözümlerine de yansımış uzak replikasyon, anlık kopya, cluster mimariler gibi teknolojileri tüm ölçekteki firmalar için kullanılabilir vaziyete getirdi.

Veri Depolama Alan Ağları – SAN ve Ağ Bağlantılı Veri Depolama Alanları – NAS kullanımı giderek artıyor. Böylece aynı sistem üzerinde bütün kurumun verisi toplanarak verinin güvenliği, erişilebilirliği ve yönetilebilirliği güvence altına alınmış oluyor.

SAN, veri depolama ve yedekleme birimlerini yerel alan ağından bağımsız bir ağ üzerinde çalıştıran bir teknolojiye dayanıyor ve bu yapı pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Sunucu, işletim sistemi ve marka bazında bağımsız olarak sisteme eklenebilen çözüm ile istenildiğinde ağ performansında herhangi bir etki olmadan yedekleme yapabiliyor ya da merkezi disk ünitesine disk ekleyerek kapasite genişletiliyor.

NAS ise ağ üzerinde yer alan sunucuların ortak kullanabildiği bir veri depolama çözümüdür. Herhangi bir network’e direk bağlanabilen ve merkezi bir biçimde veriyi saklayıp istek dahilinde datayı network’e sunan yüksek performanslı veri depolama teknolojisidir.

Sata Bilişim, uzman satış ve teknik destek ekibiyle halihazırdaki alt yapınıza ve veri boyutunuza uygun veri depolama ve yedekleme çözümleri sunmaktadır. İhtiyacınızı en uygun maliyetle karşılayacak merkezi depoloma çözümleri oluştururken, IBM ve HP gibi sektör lideri depolama çözümlerinin yanısıra Veeam, CA, Acronis ve Netapp ürünleri ile de çözümler sağlıyoruz. Yeni kuşak veri depolama ve yedekleme çözümlerini her ölçekte sağlıyor ve projelerimizde bulunduruyoruz.