Microsoft’un Bulut Platform Vizyonu

Her geçen gün mobil cihaz, akıllı telefon, kullanılan uygulama sayısı ve bunlara paralel olarak veri miktarı artıyor. Bu artış, bulut bilişimin ortaya çıkması ve bulut hizmetlerinin günlük hayatımıza girmesi ile doğrudan ilintili. Bu gelişmelere ayak uydurmak zorunda olan işletmelerde de bulut teknolojileri her geçen gün daha önemli hale geliyor. İşte Microsoft tam bu noktada işletmelerin bilgi teknolojilerini daha etkin, esnek ve çevik kullanabilmeleri için bulut için geliştirilmiş platform kavramı ile karşımıza çıkıyor.

Microsoft bulut bilişim çözümlerinin bileşenleri olan Microsoft Azure, Windows Server, Office 365, Microsoft System Center ve benzeri bir çok ürün, lokalinizde bulunan veri merkezinizi ve bulutu bir araya getiren bütünleşik bir platform sağlıyor. Hibrit bulutun esnekliğini beraberinde getiriyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda büyümeyi, küçülmeyi ve hızı beraberinde getiriyor. Unutmayın ki işletmeniz ancak platformunuz kadar esnek olabilir.

Neden Microsoft Bulut, Neden Egebimtes?

“Bulutla işinizi daha iyi, daha hızlı, daha ucuza yapın” ifadesini çokça duymuşsunuzdur. Gerçekten bulut teknoljileri kullanıldığında hem kişilere hem kurumlara bir çok fayda sağlar. İşletmeler için bulut; verimlilik, geleceğe uyum, esneklik, her zaman her yerden her cihazla erişimi mümkün kılan süreklilik ve birlikte çalışma imkanı demektir. Ancak eldeki eski yazılımlar veya altyapılar olmadan bir işletmenin mevcudiyetini koruması mümkün olmadığından, bir günde tamamen nenel buluta geçiş mümkün değildir. Bu durumda çoğu işletme için genel bulut daha üst seviyede daha büyük bir hibrit bulut yaklaşımının bir parçası olmalıdır.

Microsoft hem gerçek genel bulut ölçeği deneyimine, hem de eski altyapınıza ilişkin ayrıntılı bir bilgiye sahiptir. Bu size doğru bulut çözümünü sunmak için mükemmel birleşimdir. Microsoft Bulut bilişim çözümleri uyumluluk, güvenlik ve ileri düzey kullanılabilirlik için işletmenizin gereksinimlerini karşılar. Örneğin, doğru konumlandıracağınız hibrit bulut sisteminiz, veri merkezi çevresindeki Sata Bilişim ekibinizin mevcut becerilerini Microsoft Azure’a doğru genişletmesine olanak sağlar. Veya SharePoint ve Exchange gibi iş yüklerinizin Microsoft Bulut’a taşınması size ilk günden itibaren maliyet avantajı, erişim kolaylığı ve kolay yönetim ve denetim sağlar.

Biz de Sata Bilişim olarak 25 yılı aşkın sektörel tecrübemizle güvenilir çözüm ortağınız olarak bu bileşimi Bulut yol haritanıza uyarlayabiliriz. Veri merkezleri ve bulut alanındaki deneyimimiz size en iyi Hibrit bulut sistemi sağlamamıza olanak vermektedir. Sonuçta, eski varlıklarınızla birlikte yeni bulut varlıklarınızı kurumsal düzeyde ve kurumsal standartlarda çalıştırabilecek bir ortağa gereksiniminiz vardır. İşletmeniz için güvenebileceğiniz kurumsal bulut alanında uzun çabalar sonucu elde edilmiş deneyim ve uzmanlığa Sata Bilişim sahiptir. Uçtan uca Microsoft Bulut Çözümleri ile kurumsal dönüşüm sürecine katkı sağladığımız örnek projemizle ilgili videomuzu hemen izleyin.

Microsoft Bulut Bilişim Çözümlerinin Avantajları

  • Ölçeklenebilir veri merkezine sahip olma, operasyon maliyetlerini ve karmaşıklığımı azaltma
  • Mevcut verilerden öngörülebilir tahminlerde bulunma
  • Çalışanlara istedikleri yerden, istedikleri zaman, istedikleri cihazla çalışabilme gücü verme
  • Yeni bulut iş uygulamaları oluşturma ve mevcut uygulamaları dönüştürme