Bilgi teknolojileri kurumlar tarafından ilk kullanılmaya başladığında, bir kaç bilgisayar, bir sunucu ve kablolamadan oluşan bir altyapı mevcuttu. Bu sistem çoğu zaman başka bir departman tarafından kullanılan odalardan birinin köşesinde yer alırdı. Zaman içinde kullanıcı sayılarının artması ve farklı uygulamaların kullanılmaya başlaması ve oluşan verinin artması ile önce sunucu adetleri arttı ve ardından bu sunucular bir bilgi işlem odasına taşınarak yönetilmeye başlandı.Ancak bilginin hacmi, önemi ve kullanıcı sayıları arttıkça, yeterli gelmeyen bilgi işlem odaları yerlerini Veri Merkezleri’ne bıraktılar.

Günümüz veri merkezlerinin önemli bileşenleri olan ağ tasarımı, kablolama mimarisi ve güç ihtiyaçlarının belirlenmesi ve devreye alındıktan sonra yönetilmesi konularında Sata Bilişim, sektörde önemli bir rol oynamaktadır. Bunun en güzel göstergesi bugüne kadar kurup yaşattığımız yüzlerce her zaman çalışan, verimli, ölçeklenebilir ve kolay yönetilebilir sunucu sistemleri ve veri merkezi çözümleridir.

İşletmenizin ihtiyacı olan sunucu sistemleri ile ilgili gerek altyapı ve donanımları, gerekse kurulum ve bakım hizmetlerini Sata Bilişimden aldığınızda maliyetleriniz azalırken, verimliliğiniz artar. Çeşitli projelerde çalışarak farklı tecrübeler edinmiş, teknolojiyi sürekli takip eden, alanında uzman yetkin kadromuzun deneyimlerinden faydalanırsınız. Oluşabilecek problemlere karşı proaktif önlem alma ve arızaları en kısa sürede çözebilme becerimizle sisteminizde çalışmanıza en hızlı şekilde devam edersiniz.

Sata Bilişim sunucu çözümleri olarak HP ve IBM sunucu ailelerini konumlandırmaktadır. Bu firmaların, hata öncesi garanti, genişletilmiş garanti hizmetleri, uyumluluk testleri ve yüksek hassasiyetli işçilik gibi pek çok avantajı çözümlerinde değerlendiren Sata, Intel tabanlı sunucu çözümleri konusunda uzmanlaşmıştır. Sunucu çözümleri yönetimi amacıyla, Microsoft System Center çözümlerinin yanı sıra, IBM System Director ve HP Insight Manager ürünlerini projelerinde uygulayan Egebimtes sunucu çözümlerinde düşük toplam sahip olma maliyeti hedeflemektedir.