Her sektörde her ölçekte şirketin farkında olduğu gerçek, iş sürekliliğini sağlamaktır. Herhangi bir kesintiyle yaşanacak verim ve prestij kaybına karşı şirketler, kendilerine, ihtiyaç ve ölçeklerine uygun iş sürekliliği çözümlerini kurmak gerektiği bilincinde.

İş sürekliliğinden kasıt, elektrik kesildiğinde bile işlere devam edebilmek gibi yüzeysel çözümlerden çok daha fazlasını içeriyor. Beklenmeyeni beklemek, her türlü riske karşı en uygun korunma yapısını hayata geçirmek artık bir gereklilik. Zaten bu yönüyle iş sürekliliği çözümleri, felaket kurtarma yapılarıyla paralel bir ilerleme sergiliyor.

Net tanımıyla iş sürekliliği, kurumların varlığını devam ettirebilmesi için gereken süreçlerin bütününü simgeliyor. Bu ölçek ve sektörden bağımsız olarak tüm kurumların üzerinde durması gereken bir konu. Bu yönüyle de sürekli değişip yenilenen teknolojik yapı içinde çok iyi yönetilmesi gereken bir alan.

Bu felaketler iş sürekliliğinin önündeki en büyük risk gibi görünebilir, ama felaket aslında buz dağının görünen yüzündeki tek tanımlayıcı kelime. Çünkü bunun altında deprem veya sel gibi doğal felaketlerden tutun da bilgisayar korsanlarının saldırılarına, hatta şirket çalışanının farkında olmadan yaptığı hataya kadar giden kötü başlıklar var.

İşte bu yüzden iş sürekliliği konusunda kendi yapısına ve ihtiyaçlarına uygun bir yapıyı inşa eden şirketlerin, bir taraftan da riskleri detaylı ve sürekli ele alarak bu iş sürekliliği mimarisini tehdit edebilecek riskleri tanıması önem kazanıyor.

Günümüzde hacmi sürekli artan verinin korunması ve erişilebilirliğinin sağlanması işletmelerin sürekli gündeminde olması gereken bir konu başlığı. Bu da şirkete ve ihtiyaçlarına uygun bir depolama, koruma ve sürekli erişilebilir kılma modelinin gerekliliğini beraberinde getiriyor.

Bu gibi düzenlemeler şirketleri uzun süreli veri saklama konusunda zorlarken, bir taraftan da daha fazla veri kullanılarak yapılan analizler sayesinde daha doğru iş kararlarının alınması sağlamakta. Bilgiye ve kurumsal verilerin derinlerine kesintisiz erişim imkanı, bilginin güç olduğu günümüzde açık bir rekabet avantajını da berberinde getiriyor.

Sata Bilişim olarak işinizin devamlılığını içeren bir plan dahilinde; insan, bina, ekipman, teknoloji kaynakları, iş ortakları ve tedarikçileri kapsayan en uygun iş sürekliliği çözümlerini sunuyoruz. Güçlü teknolojik bilgi birikimi, uzun yıllara dayanan hizmet deneyimi ve deneyimli kadromuz ile gerek yedek donanım sağlama aşamasında gerekse sata veya güvenli lokasyonlarda iş sürekliği ve felaket kurtarma çözümleri sağlıyoruz.